Close

FSO M20 Norka Edycja Limitowana

Xicorr FSO M20 Norka to limitowana edycja naszego bestsellera przygotowana na 10-lecie jego produkcji.
M20 to nasz największy hit sprzedażowy (jak dotychczas). Produkowany nieprzerwanie od 2012 roku. Praktycznie w niezmienionej postaci. Sprzedaliśmy już prawie 3000 egzemplarzy tego modelu zegarka. Dostępne są 3 wersje kolorystyczne. Powstały też 2 wersje limitowane oparte na tym modelu – obie wyprzedały się bardzo szybko.

Norka – historia tego egzemplarza M20 urzekła nas już jakiś czas temu. Wyprodukowany w 1956 roku samochód został wyeksportowany do Norwegii jako jeden z 841 sztuk. Tam wiernie służył jednemu właścicielowi przez 50 lat. Przez te 50 lat został zachowany oryginalny stan tego samochodu. Norweskie drogi, które nie widziały soli, wyraźnie mu służyły. Po śmierci właściciela samochód trafił na złom gdzie stał około 7 lat. Przypadkiem na zdjęcia ze złomowiska trafił Jacek pasjonat motoryzacji z Mińska Mazowieckiego. Początkowo myślał, że na zdjęciach jest radziecka Pobieda, ale logo FSO na kołpaku jednoznacznie wskazywało na Warszawę. Kilkuletnie starania zaowocowały sprowadzeniem samochodu do Polski.

Nie ma drugiej tak oryginalnej Warszawy M20. Po niezbędnych naprawach Norka przeszła badania techniczne i została dopuszczona do ruchu. Jej premiera odbyła się podczas dorocznej „Bikiniady” czyli zlotu Warszaw. Mimo, że na imprezie pojawiło się wiele lśniących pojazdów ze wszystkich lat produkcji, to jednak prawdziwa gwiazda była tylko jedna. Wszyscy podziwiali oryginalność samochodu, jego cudowną patynę i fakt, że mimo 60 lat nigdy nie był remontowany (blacharsko-lakierniczo).