Close

Xicorr Spark

sierra… papa… alfa… romeo… kilo…

spark… iskra… TS-11 Iskra…

PZL TS-11 Iskra jest współczesnym polskim samolotem szkolno-bojowy. Oblot prototypu miał miejsce w 1960 roku. Produkcja seryjna trwała w latach 1963-1987 kończąc się wytworzeniem 424 egzemplarzy tego samolotu. Napęd (od 1969 roku) zapewnia pojedynczy silnik odrzutowy WSK SO-3. Samolot osiąga prędkość maksymalną rzędu 720 km/h, a zasięg maksymalny dochodzi do 1250 kilometrów. Uzbrojenie pokładowe stanowi pojedyncze działko NS-23 albo NR-23 kal. 23 mm.

 

Bezpośrednią inspiracją dla zegarka był wskaźnik kierunku będący jednym z podstawowych zegarów pokładowych. Zainspirował nas układ tego przyrządu oraz sposób wskazań. Oczywiście Xicorr spark to nasza interpretacja tego zegara.

Oficjalnie możemy już się pochwalić, że podpisaliśmy umowę z Fundacją Biało Czerwone Skrzydła. Od 9 maja br., wzajemnie wspieramy się i promujemy polskie lotnictwo jak i polską markę Xicorr Watches twórcę zegarka „spark” inspirowanego samolotem ISKRA. Fundacja posiada samoloty ISKRA, którym z pasji i przez szacunek dla nich, dała drugie życie, a my chcemy im w tym pomagać i współfinansować dalszy rozwój i pielęgnowanie największych osiągnięć inżynierii lotniczej z powojennej Polski. Wysokich lotów Panowie.

Modele

spark Light Grey (LG)

spark Light Blue (LB)

spark SanD (SD)

spark WHite (WH)

czas lecieć!