Close

Xicorr 200

Warszawa po liftingu

Warszawa 200 (M20.57) była pierwszą poważną modyfikacją modelu M20. Produkcja modelu 200 ruszyła w 1957 roku.

 

Głównymi modyfikacjami były:

  • mocniejszy silnik
  • zmiany w instalacji elektrycznej
  • poprawiony wygląd (nowy grill, listwy boczne, kształt kierunkowskazów i charakterystyczna strzała na masce)

 

Nowy grill był główną inspiracją dla Xicorra 200. Umieściliśmy go na centralnej części tarczy. Jest też dobrze widoczny na deklu zegarka. Strzała z maski została wykorzystana przy projektowaniu przeciwwagi wskazówki sekundowej. Cyfry na tarczy są zbliżone do tych z zegara i prędkościomierza Warszawy. Zewnętrzny pierścień zrobiony jest na zasadzie kanapki. Luma znajduję się na niższym poziomie i jest widoczna przez otwory.

przeciwwaga wskazówki sekundowej w kształcie strzały z maski

motyw zmodyfikowanego
grilla na tarczy

kształt indeksów wzorowany na zegarach samochodu

Tak jak wersja 200 stanowiła odświeżenie formy kultowej Warszawy M20, tak nasz zegarek powstały na bazie tego auta można postrzegać jako nowe wcielenie modelu inspirowanego samochodem FSO. Do najbardziej charakterystycznych elementów wizualnych tego zegarka z pewnością należy grill umieszczony nad przednim zderzakiem — to właśnie ta część nadwozia posłużyła jako główna inspiracja, wokół której stworzyliśmy ten projekt.

 

Nasze modele z serii Xicorr 200 to automatyczny mechanizm o 24 kamieniach i rezerwie chodu dochodzącej do 41 godzin. Klasyczny grill nie jest jedynym elementem zaczerpniętym wprost z klasyka polskiej motoryzacji — przeciwwaga dla wskazówki sekundowej stylizowana jest na charakterystyczną strzałę na masce auta, a dostępne warianty kolorystyczne opracowane zostały na podstawie kolorów z epoki.

Modele

200 BK (BlacK)

200 RD (ReD)

200 BX (BordeauX)

200 Czarna Kaśka LE

200 BXBK (BordeauX-BlacK)

200 BKBX (BlacK-BordeauX)

200 BKRD (BlacK-ReD)

200 RDBK (Red-BlacK)

Zdjęcia Klientów