1. pl
  2. en

Przypadającą w 2016 roku 25 rocznica powstania Jednostki Wojskowej GROM była inspiracją do narodzin pomysł stworzenia okolicznościowego zegarka przeznaczonego dla obecnych i byłych operatorów GROMu.

 

We współpracy z żołnierzami Jednostki GROM, Stowarzyszeniem Auxilium oraz z projektantem Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie Dominikiem Głąbem (pracuje również jako projektant w firmie Janusz Kaniewski Design, jest współprojektantem naszego zegarka Syrena Sport) opracowaliśmy projekt zegarka OPERATOR.

Zegarek charakteryzuje się militarno-technicznym wzornictwem, zaś modułowa budowa pozwala na jego adaptację do różnych warunków. Kolorystyka zegarka utrzymana jest w tonacjach czerni, co przybliża go do elementów uzbrojenia (było to jednym z wymagań stawianych przez żołnierzy JW GROM).

Zegarek będzie dystrybuowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Auxilium i Jednostką. Przeznaczony będzie wyłącznie dla obecnych i byłych żołnierzy Jednostki Wojskowej GROM oraz dla osób wskazanych przez Jednostkę i Stowarzyszenie.

Zegarek wyprodukowany zostanie w limitowanej liczbie 250 egzemplarzy.

 

kup w Xicorr online

mechanizm

automatyczny TMI (Seiko) NH35A

datownik

rezerwa chodu: ok. 40 godziny 
 
koperta
stal nierdzewna 316L pokryta powłoką DLC (Diamond Like Coat)

rozmiar koperty (przybliżony):

szerokość: 47 mm, długość 62 mm
wysokość: 20 mm

wodoszczelność: 200m/20ATM
szkło: szafirowe z wewnętrznym AR

 

2 paski w komplecie

skóra/silikon/nato (do potwierdzenia), rozmiar: 26 mm

ZEGAREK W PRZEDSPRZEDAŻY. PREMIERA PLANOWANA NA 2018

Biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie osób niezwiązanych z Jednostką, zdecydowaliśmy się również na wypuszczenie wersji "cywilnej" dostępnej dla wszystkich chętnych. Wersja ta będzie różniła się jedynie kilkoma szczegółami od wersji wojskowej. Ta odmiana zegarka planowana jest również w limitowanej edycji 250 sztuk.

Część przychodów ze sprzedaży zegarków będzie przeznaczona na statutowe działania Stowarzyszenia Auxilium.

 

Specyficzny projekt zegarka, zastosowanie kilku niestandardowych rozwiązań opóźniło realizację projektu. Mamy jednak nadzieję, że wkrótce ujrzy światło dzienne i zagości na nadgarstkach żołnierzy oraz klientów. Biorąc pod uwagę wygląd prototypów jest według nas na co poczekać.

Xicorr Watches