1. pl
  2. en

W związku z przypadającą w 2016 roku 25 rocznicą powstania Jednostki Wojskowej GROM narodził się pomysł stworzenia okolicznościowego zegarka.


We współpracy z żołnierzami Jednostki GROM, Stowarzyszeniem Auxilium oraz z projektantem Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie Dominikiem Głąbem (pracuje również jako projektant w firmie Janusz Kaniewski Design, jest współprojektantem naszego zegarka Syrena Sport) opracowaliśmy projekt zegarka OPERATOR.

Zegarek będzie rozprowadzany we współpracy ze Stowarzyszeniem Auxilium i będzie przeznaczony dla obecnych i byłych żołnierzy Jednostki Wojskowej GROM oraz dla osób wskazanych przez Jednostkę i Stowarzyszenie.

Zegarek charakteryzuje się militarno-technicznym wzornictwem, zaś modułowa budowa pozwala na jego adaptację do różnych warunków. Kolorystyka zegarka utrzymana jest w tonacjach czerni, co przybliża go do elementów uzbrojenia (było to jednym z wymagań stawianych przez żołnierzy JW GROM).

 

Zegarek wyprodukowany zostanie w limitowanej liczbie 250 egzemplarzy.

Biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie osób niezwiązanych z Jednostką, planujemy również wypuszczenie wersji "cywilnej" dostępnej dla wszystkich chętnych. Wersja ta będzie różniła się kilkoma szczegółami od wersji wojskowej. Ta odmiana zegarka planowana jest również w limitowanej edycji 250 sztuk.

 

Część przychodów ze sprzedaży zegarków będzie przeznaczona na statutowe działania Stowarzyszenia Auxilium. 

kup w Xicorr online

mechanizm

automatyczny TMI (Seiko) NH35A

datownik

rezerwa chodu: ok. 40 godziny 
 
koperta
stal nierdzewna 316L pokryta powłoką DLC (Diamond Like Coat)

rozmiar koperty (przybliżony):

szerokość: 47 mm, długość 62 mm
wysokość: 20 mm

wodoszczelność: 200m/20ATM
szkło: szafirowe z wewnętrznym AR

 

2 paski w komplecie

skóra i silikon, rozmiar: 22mm

ZEGAREK W PRZEDSPRZEDAŻY. PREMIERA PLANOWANA NA 1 KWARTAŁ 2018

Xicorr Watches