Xicorr Watches

  1. pl
  2. en

Pomysł na utworzenie nowej marki polskich zegarków zrodził się z 2011 roku, natomiast finalnie firma powstała w 2012 roku i również w tym czasie został sprzedany pierwszy zegarek marki Xicorr.

 

Marka Xicorr powstała w wyniku fascynacji zegarkami jako urządzeniami codziennego użytku precyzyjnie odmierzającymi czas. Cenimy użyteczne piękno zegarków, ale również ich duszę pod postacią mechanizmów oraz melodyjny dźwięk, który wydobywają z siebie. Projektując każdy zegarek kierujemy się zasadą aby był użyteczny i cechował się wysoką jakością wykonania.

 

Co właściwie oznacza Xicorr? Jest to transformacja słowa „sikor” – popularnego na warszawskiej Pradze określenia zegarka.

 

Firma zajmuje się produkcją zegarków mechanicznych, które całkowicie powstają w Polsce. Główne komponenty są sprowadzane z zagranicy, ale proces montażu jest wykonywany całkowicie w Polsce. Sztab wykwalifikowanych pracowników precyzyjnie wykonuje każdy etap montażu, tak aby efekt końcowy był idealny, a każdy zegarek wykonany z pasją. Dlatego też możemy szczycić się określeniem „MADE IN POLAND” oraz „WYPRODUKOWANO W POLSCE”.

Obecnie w ofercie marki Xicorr mamy 4 linie zegarków, 1 edycję limitowany oraz 2 zegarki, które są w trakcie przygotowania -  w przedsprzedaży.

 

Dokładamy wszelkich starań aby również coraz więcej komponentów naszych zegarków pochodziło z polskiej produkcji. Naszym celem na najbliższą przyszłość jest wprowadzanie w kolejnych modelach elementów kopert, tarcze, wskazówek czy koronek dostarczanych przez naszych lokalnych partnerów lub produkowanych bezpośrednio w naszej manufakturze. Kolejnymi celami będzie opracowanie mechanizmu z własnymi modyfikacjami, a naszym marzeniem jest stworzenie w pełni własnego mechanizmu.

 

Największym bestsellerem wyprodukowanym przez Nas jest model M20. Jest to model, który powstał w wyniku współpracy z Fabryką Samochodów Osobowych na warszawskim Żeraniu. Zainspirowany symbolem polskiej motoryzacji czyli to pierwszym produkowanym seryjnie samochodem w powojennej Polsce – FSO Warszawą M20. Prędkościomierz i zegar z samochodu posłużyły jako pierwowzór tarczy zegarka M20. Za ten projekt otrzymaliśmy w 2013 roku prestiżową nagrodę must!have na łódzkim festiwalu designu.

 

Ciągle pracujemy nad poszerzeniem oferty, a Naszą misją jest dostarczanie naszym klientom zegarków, których użytkowanie będzie dawało wiele radości i satysfakcji. W procesie produkcji dokładamy wszelkich starań aby finalny produkt cechował się jak najlepszą jakością, o której świadczy zadowolenie Naszych klientów.

 

Dziękujemy za zaufanie!