Xicorr Watches

Polski Fiat 125p był produkowany w Fabryce Samochodów Osobowych w latach 1967-1991. Czterodrzwiowy sedan powstał na licencji włoskiego Fiata. Ogółem wyprodukowano 1 445 699 egzemplarzy. Przez lata był ikoną motoryzacji w Polsce i marzeniem większości jej obywateli.
W początkowej fazie produkcji był to bardzo nowoczesny samochód ale pomimo wielu wprowadzonych modyfikacji w latach dziewięćdziesiątych był już konstrukcją przestarzałą.

W roku 1971 powstał przy FSO Ośrodek Sportu Samochodowego. Przygotowano w nim egzemplarze do startów w rajdach. Rok później polska załoga w składzie Andrzej Jaroszewicz i Andrzej Szulc wzięła udział w 20 Rajdzie Grecji (Rajd Akropolis). Startowali samochodem Polski Fiat 125p z numerem startowym 25 i ukończyli rywalizację na 11 miejscu w klasyfikacji generalnej i na pierwszym miejscu w swojej klasie.

Powstały 2 „komercyjne” wersje usportowionego Fiata 125p. Monte Carlo z silnikiem 1600 i Akropolis z silnikiem 1800.

 

kup w Xicorr online

  1. pl
  2. en

Nasza przygoda z tym modelem rozpoczęła się od konkursu na projekt zegarka inspirowanego Polskim Fiatem 125p przeprowadzonego na Facebooku. Zgłoszonych zostało 36 projektów, spośród których wybraliśmy 10 najciekawszych. Zwycięzcę wybrali nasi fani w otwartym głosowaniu.

Wygrał projekt inspirowany Akropolisem. Wykorzystane zostały takie charakterystyczne elementy jak felgi, grill czy ramki reflektorów.

 

Zegarek Xicorr F125p Akropolis jest rozwinięciem zwycięskiego projektu. Dopasowaliśmy go do mechanizmu, wprowadziliśmy zmiany starając się zachować ogólny klimat zwycięskiego projektu.

Dostępnych jest 9 wersji kolorystycznych odpowiadających kolorom stosowanym w Fiatach 125p.

mechanizm

manualny Seagull ST1906

chronograf i wskaźnik rezerwy chodu

rezerwa chodu: ok. 40 godziny 
 
koperta
stal nierdzewna 316L
średnica: 45 mm, wysokość: 14,5 mm
wodoszczelność: 50m/5ATM
szkło: szafirowe z wewnętrznym AR 
 

2 paski w komplecie

skóra i silikon, rozmiar: 22mm